Перша Науково-практична Міжнародна Екуменічна Конференція ІЕС: Дружба – як екуменічна цінність

З нагоди інавґурації

Інституту Екуменічних Студій

11-15 червня 2005 р. відбулася Міжнародна наукова конференція

Слово про тему конференції

Саме цілковите прийняття апостолами самоодкро¬вення Ісуса дозволяє йому визнати їх друзями. У своєму слові на Тайній Вечері, згідно з Євангелієм від Івана, Ісус нарешті цілковито і повністю відкривається їм. Їхня реакція на його монолог означає: “Ось заговорив ти одверто, і ніякої не оповідаєш притчі” (16,29). Тепер вони є його друзями, оскільки прийняли у радості все, що він відкрив їм, як про це свідчить їхня віра в нього: «І спізнали ми тепер, що ти всевідущий, тож не потрібно тобі, щоб хтось тебе запитував. Ось тим і віруємо, що від Бога єси вийшов.» (16,30) Вперше вони справді увійшли у причастя із ним. Від слухачів та учнів вони перейшли у статус друзів. Вони увійшли в таємницю його особи, а він – в їхню. Таким чином, остання молитва Ісуса за них (та за всіх майбутніх віруючих) є неймовірним утвердженням взаємопроник¬нення їхнього духу та його духу, а також духу Отця: “щоб усі були одно, як ти, Отче, в мені, а я в тобі, щоб і вони були в нас об’єднані … щоб вони були одно так само, як і ми одно … я – в них і ти – в мені, – щоб вони були звершені в єдності” (17,21-22-23).