Час І

Час Перший

Скачати Час Перший церковно-слов’янською мовою можна тут

СвященикБлагословенний Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

ХорАмінь

Слава тобі, Боже наш, слава тобі.

Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.

Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас (3 р.)

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, посіти і зціли немочі наші імени твого ради

Господи, помилуй (3 р.)

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, ти, що єси на небесах, нехай святиться ім’я твоє, нехай прийде царство твоє, нехай буде воля твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Священик: Бо твоє єсть царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Господи, помилуй (12 р.)

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. 

Прийдіте, поклонімся цареві нашому – Богу. Прийдіте, поклонімся Христові, цареві нашому – Богу. Прийдіте, поклонімся і припадім до самого Господа Ісуса Христа – царя і Бога нашого.

Псалом 5

Вислухай, Господи, слова мої,* зверни увагу на моє зітхання. Прислухайся до голосу мого благання, Царю мій і Боже мій!* Бо до тебе я молюся. Господи, удосвіта ти голос мій почуєш,* удосвіта буду молитися до тебе і тебе виглядати. Бо ти не такий Бог, що любить беззаконня,* лукавому немає місця в тебе. І нечестиві не встояться перед очима в тебе.* Ти ненавидиш усіх лиходіїв. Вигублюєш усіх тих, що неправду кажуть.* Господеві осоружні кровожерні й лукаві! Я ж, з превеликої ласки твоєї, увійду в дім твій* і поклонюся до святого храму твого в страсі перед тобою. О Господи, веди мене твоєю правдою ради моїх ворогів,* вирівняй твою дорогу передо мною. Бо в їхніх устах немає постійности, серце в них – пропасть;* гортань їхня – гріб відкритий, облесний язик їхній. Скарай їх, Боже: нехай від власних замислів згинуть,* за їхніх переступів силу прожени їх, бо ворохоблять проти тебе. І всі ті, що до тебе прибігають,* будуть радіти, вони повіки весело гукатимуть. Захисти їх, і нехай тобою веселяться ті,* що люблять твоє ім’я. Бо ти, Господи, благословиш праведника* і ласкою його оточуєш, немов щитом.

Псалом 89

Господи, ти був нам пристановищем* по всі роди. Перш, ніж постали гори і народилася земля і всесвіт,* від віку й до віку ти єси Бог. Ти повертаєш людей у порох, кажучи:* Поверніться, сини людські. Бо тисяча літ перед очима твоїми, мов день Учорашній, що минув,* і мов нічна сторожа. Змітаєш геть їх: вони стають, мов сон уранці,* мов та трава, що зеленіє. Ранком квітне й зеленіє,* а ввечері – підтята висихає. Бо гинемо від гніву твого,* і стривожились ми від обурення твого. Поставив ти провини наші перед собою,* гріхи наші таємні перед світлом обличчя твого. Бо всі наші дні никнуть від гніву твого;* літа наші минають, мов зітхання. Дні віку нашого сімдесят років,* а як при силі – вісімдесят років; І більшість із них – то труд і марність,* бо скоро линуть і ми зникаєм. Хто знає силу гніву твого?* Хто бачив твоє обурення? Навчи ж нас дні наші рахувати,* щоб ми дійшли до розуму доброго. Повернися, Господи! – докіль?* – і змилуйся над слугами твоїми. Насити нас уранці милістю твоєю,* щоб ми раділи й веселились по всі дні наші. Звесели нас мірою днів, за яких ти засмутив нас,* мірою літ, що в них ми зазнали горя. Нехай виявиться твоїм слугам твоє діло,* і слава твоя — їхнім дітям. І ласка Господа, Бога нашого, нехай буде над нами,* – і стверди діло рук наших; стверди його – діло рук наших!

Псалом 100

Про милість та про справедливість* я буду співати тобі, Господи, псалми співатиму. Буду вважати на дорогу досконалу. Коли прийдеш до мене?* Ходитиму в досконалості серця мого посеред дому мого. Перед очима в себе не стерплю нічого нечестивого.* Того, що творить беззаконня, зненавиджу, до мене той не пристане. Лукаве серце відійде геть від мене,* зла я не хочу й знати. Хто обмовляє тайкома ближнього свого, – того я призведу до мовчанки.* Хто має горде око й пиху в серці, того я не стерплю. Очі мої на вірних краю, щоб жили зі мною.* Хто ходить шляхом досконалих, той буде мені служити. Не житиме в моїм домі той, хто лукавство творить.* Хто кує брехні, не встоїться перед очима в мене. Щоранку призводитиму до мовчанки всіх нечестивих краю,* щоб вигубити з Господнього міста всіх, що творять беззаконня.

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові: І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Алилуя, алилуя, алилуя: Слава тобі, Боже! (З р.)

Господи, помилуй (Зр.)

Тоді Слава: тропар дня або святого; якщо Великий Піст, див. нижче.

І нині: Як нам називати тебе, Благодатна?* Небом? – Ти бо випромінила Сонце Правди.* Раєм? Ти бо виростила нам Квіт нетління.* Дівою – Ти бо зосталася нетлінна.* Чистою Матір’ю? – Ти бо носила у святих обіймах твоїх Сина, всіх Бога.* Його ж моли, щоб спас душі наші.


Якщо Великий Піст, співаємо оцей тропар: (г.6) Удосвіта вислухай голос мій,* Царю мій і Боже мій.

Стих: Вислухай, Господи, слова мої, зрозумій поклик мій.

Стих: Бо до тебе молюся, Господи.

Слава і нині: Як нам називати тебе… (див. вище).


Стопи мої спрямуй за твоїм словом,* і ніяке беззаконня нехай не запанує наді мною. Визволь мене від людської обмови,* і я твої заповіді пильнуватиму. Світи своїм обличчям на слугу твого,* і навчи мене установ твоїх. Нехай наповняться уста мої хвалою твоєю, Господи,* щоб оспівувати славу твою, увесь день – величність твою.

Святий Боже; Пресвята Тройце; Отче наш;

в неділю – іпакой; в інші дні – кондак дня або святого.


Якщо Вел. Піст, замість кондака, співаємо оці тропарі: (г. 4, самоподібний) Негайно поспіши на допомогу, перше, ніж поневолять нас вороги,* що хулять тебе, Христе Боже наш, і нам погрожують.* Побори хрестом твоїм тих, що нападають на нас,* щоб зрозуміли вони, яка могутня віра правовірних,* молитвами Богородиці, єдиний Чоловіколюбче.

Слава: Премудрости наставниче, розуму подателю,* немудрих пораднику і вбогих захиснику!* Укріпи і врозуми серце наше, Владико.* Ти дай нам слово, вітцівське Слово,* щоб невпинно взивати до тебе:* Помилуй нас грішних!

І нині: Преславну Божу Матір і від святих ангелів святішу,* безупинно величаймо серцем і устами,* визнаючи її Богородицею,* бо вона справді породила Бога, який тіло прийняв,* і молиться безнастанно за душі наші.


Господи, помилуй (40 р.)

Ти, що повсякчас і кожної години на небі й на землі приймаєш поклін і славу, Боже добрий, довготерпеливий й многомилостивий, що праведних любиш, і грішних милуєш, і всіх кличеш до спасіння, заради обіцянки майбутніх благ! Прийми, Господи, в цю хвилину й наші молитви і спрямуй життя наше до твоїх заповідей. Душі наші освяти, тіла очисти, думки наші направ, розум очисти й протверези, і визволь нас від усякої скорботи, лиха й слабування. Захисти нас святими ангелами твоїми, щоб ми, їх охороною збережені й напоумлені, осягнули єдність віри та зрозуміння неприступної твоєї слави, бо ти благословенний на віки віків. Амінь.

Господи, помилуй (3 р.)

Слава і нині:

Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу і від серафимів,* що без зотління Бога Слово породила,* сущу Богородицю, тебе величаємо.

Іменем Господнім благослови, отче!

Священик: Боже, змилуйся над нами і благослови нас; світлом лиця твого осяй нас і помилуй нас.

Хор: Амінь.


Якщо Великий Піст, читай Молитву св. Єфрема: Господи і Владико життя мого! Духа лінивства, недбайливости, властолюб’я і пустомовства віджени від мене. (Доземний поклін).

Духа чистоти, покори, терпеливости й любови даруй мені, слузі твоєму. (Доземний поклін).

Так, Господи, Царю! Дай мені бачити гріхи мої і не осуджувати брата мого, бо ти благословенний на віки віків. Амінь. (Доземний поклін).

Боже, милостивий будь мені грішному! Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене! Без числа нагрішив я, Господи, прости мені! (12 малих поклонів).

Святий Боже; Пресвята Тройце; Отче наш. Господи, помилуй (12 р.) – і молитва на Час 1–ий:


Молитва на Час 1–ий

Христе, світло істинне, що освітлюєш і освячуєш кожну людину, яка приходить на світ! Нехай позначається на нас світло обличчя твого, щоб у ньому ми побачили світло неприступне. Справ стопи наші до виконування заповідей твоїх, молитвами Пречистої твоєї Матері і всіх святих твоїх. Амінь.

Якщо беремо наступний Час, починаємо від: Прийдіте, поклонімся; якщо ні, закінчуємо так:

Священик: Слава тобі, Христе Боже, надіє наша, слава тобі!

Хор: Слава і нині: Господи, помилуй (3 р.). Благослови.

Священик: Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, преподобних і богоносних отців наших, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.

Хор: Амінь.

З того дізнаються всі, що ви Мої учні, коли любов матимете між собою
Ів. 13. 35

В ревності не будьте ліниві, духом горіть, Господеві служіть; веселі в надії, в горі терпеливі, в молитві витривалі.

Рм. 12. 11-12

Усе, чого будете просити у молитві, віруйте, що одержите, – і буде вам так.

Мк. 11. 24

Будьте в молитві витривалі й чувайте у ній в подяці.

Кол. 4. 2

Кінець усьому близько. Будьте мудрі й тверезі, здатні до молитов.

І Пт. 4. 7

Не будь недбалий у молитві; не занедбуй давати милостиню.

Сир. 7. 10

Господи, навчи нас молитись

Лк. 11. 1

Нехай моя молитва стане перед тобою, мов кадило; здіймання рук моїх – немов вечірня жертва.

Пс 141. 2

О Господи! – до тебе я взиваю: Поспішись до мене, почуй мій голос, коли до тебе взиваю!

Пс 141. 1

Завжди радійте. Моліться без перерви. За все дякуйте…

Сол. 5. 16-18
Травень 2023
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4