Час VІ

Час Шостий

Скачати Час Шостий церковно-слов’янською мовою можна тут

СвященикБлагословенний Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

ХорАмінь

Слава тобі, Боже наш, слава тобі.

Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.

Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас (3 р.)

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, посіти і зціли немочі наші імени твого ради

Господи, помилуй (3 р.)

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, ти, що єси на небесах, нехай святиться ім’я твоє, нехай прийде царство твоє, нехай буде воля твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Священик: Бо твоє єсть царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Господи, помилуй (12 р.)

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. 

Прийдіте, поклонімся цареві нашому – Богу. Прийдіте, поклонімся Христові, цареві нашому – Богу. Прийдіте, поклонімся і припадім до самого Господа Ісуса Христа – царя і Бога нашого.

Псалом 53

Боже, ім’ям твоїм спаси мене* і силою твоєю розсуди мою справу. Боже, почуй мою молитву,* вислухай слова уст моїх. Бо горді піднялись на мене, і насильники на мою душу зазіхають;* вони не мають Бога перед собою. Та ось Бог – допомога моя;* Господь – опорою життя мого. Оберни лихо на моїх супостатів,* знищ їх по твоїй правді. Охоче принесу я тобі жертву,* прославлю ім’я твоє, Господи, бо воно добре. Бо визволив ти мене від усякої турботи,* отож і споглядають очі мої на ворогів моїх.

Псалом 54

Вислухай, Боже, мою молитву* і не погорди благанням моїм. Прислухайся і вислухай мене.* Я мучуся в моїм болі і хвилююся ворожим гуком, грішника криком; Бо вони наносять мені лихо* і в гніві зо мною ворогують. Серце моє тремтить у мені,* і страхи смертні налягли на мене. Страх і тремтіння надійшли на мене* і жах оточив мене навколо. І я кажу: Коли б то в мене крила, як у голубки,* я полетів би і відпочив би. Ось я полинув би далеко,* осівся б у пустині. Шукав би собі захисту притьмом* від буревію та від тучі. Знищ, Господи, розділи їхні язики,* бо я бачу насильство й розбрат у місті. Удень і вночі на мурах вони його обходять,* несправедливість і кривда серед нього. Загибель серед нього,* з його майдану не сходить гніт і лукавство. Якби то ворог глузував із мене, я стерпів би;* якби мій ненависник повстав на мене, від нього я сховався б. А то ти, чоловіче, моя рівня,* друг мій і знайомий, З котрим ми собі разом любо розмовляли,* до дому Божого ходили собі в святковому гуртку. Нехай смерть поб’є їх! Нехай зійдуть живими в шеол!* — бо лиш підлота в їхніх домах і посеред них. Я ж візву до Бога,* і Господь мене врятує. Увечері і вранці, і опівдні я квилитиму й стогнатиму,* і мій голос він почує. Він визволить у мирі мою душу від тих, що на мене роблять засідки:* бо їх багато проти мене. Почує Бог і упокорить їх, Бог, що живе одвіку;* нема бо каяття в них, бо вони не бояться Бога. Кожен підносить свої руки на своїх же друзів,* порушує свою умову. Масніші від сметани його губи, серце ж його завжди готове до бійки,* слова його ніжніші від оливи, але вони – мечі вийняті з піхви. Залиши на Господа твою турботу і він тебе підтримає;* повіки не допустить, щоб справедливий захитався. І ти, Боже, зведеш у яму тління їх.* Кровожерні та лукаві не доживуть до половини віку свого; я ж, Господи, надіюся на тебе!

Псалом 90

Ти, що живеш під Всевишнього покровом,* що у Всесильного тіні пробуваєш. Скажи до Господа: Мій захисте і моя твердине,* мій Боже, на котрого покладаюсь. Він бо спасе тебе від сітки птахолова,* і від погибельного мору. Він тебе покриє крилами своїми, і ти втечеш під його крила;* щит і забороло — його вірність. Ти не злякаєшся ні страху вночі,* ані стріли, Що вдень літає. Ані чуми, що в пітьмі бродить,* ані зарази, що нищить опівдні. Нехай і тисяча впаде біля тебе, і десять тисяч праворуч від тебе,* – до тебе не підійде. Ти лиш очима споглянеш,* і кару грішників побачиш. Бо Господь — твоє прибіжище,* Всевишній –твій захист. Ніяке лихо до тебе не приступить,* ніяка кара не підійде близько намету твого. Бо ангелам своїм він повелить про тебе,* щоб берегли тебе на всіх твоїх дорогах. І на руках тебе носитимуть,* щоб не спіткнулася нога твоя об камінь. На гада й змія будеш наступати,* розтопчеш лева й дракона. Тому, що він виявив свою любов до мене, я його врятую;* я вивищу його, бо він знає моє ім’я. Візве до мене, і я озвусь до нього;* я буду з ним у скруті, я його визволю і його прославлю. Довгим віком його насичу* і явлю йому моє спасіння. 

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові:* І нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Алилуя, алилуя, алилуя: Слава тобі, Боже! (З р.). Господи, помилуй (З р.)Тоді тропар за уставом;

І нині: Тому, що не маємо сміливости задля великих гріхів наших,* ти, Богородице Діво, Народженого від тебе благай,* бо вельми могутня молитва Матері до милосердя Владики.* Не погордуй благаннями грішних, Всечиста,* бо милостивий і спасти може той,* хто и страждати за нас ізволив.


Якщо Великий Піст, співаємо оцей тропар: (г.6) Ти, Христе Боже, що в шостий день і годину* на хресті прибив зухвалий гріх Адама в раю,* розірви рукописання й наших гріхів* і спаси нас.

Стих: Вислухай, Боже, молитву мою і не погорди благанням моїм.

Стих: Я до Бога взиваю, і Господь вислухає мене.

Слава і нині: Тому, що не маємо сміливости… (див. вище).


Негайно пошли нам щедроти твої, Господи,* бо зубожіли дуже ми.* Поможи нам, Боже, Спасителю наш,* задля слави імени твого.* Господи, визволь нас* і очисти гріхи наші задля імени твого.

Святий Боже; Пресвята Тройце; Отче наш; і кондак.


Якщо Великий Піст, замість кондака співаємо оці тропарі: (г.2) Спасіння вчинив ти на землі, Христе Боже,* простерши на хресті пречисті твої руки* і зібравши всі народи, що кличуть:* Господи, слава тобі!

Слава: Пречистому образові твоєму поклоняємося, Благий,* просячи відпущення гріхів наших, Христе Боже;* бо ти добровільно зволив вийти тілом на хрест,* щоб вибавити тих, що їх ти створив, від неволі ворожої.* Тому вдячно співаємо тобі:* ти радістю наповнив усе, Спасе наш, що прийшов спасти світ.

І нині: Будучи джерелом милосердя,* сподоби нас твоєї милости, Богородице;* зглянься на людей грішних* і покажи, як завжди, твою силу,* бо, уповаючи на тебе, співаємо тобі: Радуйся!* –як колись Гавриїл, безтілесних архистратиг.

У середу і п’ятницю, замість Будучи джерелом: І нині: Прославлена ти вельми, Богородице Діво! — співаємо тобі.* Бо хрестом Сина твого ад подоланий і смерть переможена;* а ми, померлі, встали й життя сподобилися* та здобули рай – давню насолоду.* Тому з вдячністю прославляємо Христа Бога,* як могутнього і єдиного многомилостивого.


Господи, помилуй (40 р.)

Ти, що повсякчас і кожної години на небі й на землі приймаєш поклін і славу, Боже добрий, довготерпеливий й многомилостивий, що праведних любиш, і грішних милуєш, і всіх кличеш до спасіння, заради обіцянки майбутніх благ! Прийми, Господи, в цю хвилину й наші молитви і спрямуй життя наше до твоїх заповідей. Душі наші освяти, тіла очисти, думки наші направ, розум очисти й протверези, і визволь нас від усякої скорботи, лиха й слабування. Захисти нас святими ангелами твоїми, щоб ми, їх охороною збережені й напоумлені, осягнули єдність віри та зрозуміння неприступної твоєї слави, бо ти благословенний на віки віків. Амінь.

Господи, помилуй (3 р.). Слава і нині: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу і від серафимів,* що без зотління Бога Слово породила,* сущу Богородицю, тебе величаємо. Іменем Господнім благослови, отче!

Священик: Боже, змилуйся над нами і благослови нас; світлом лиця твого осяй нас і помилуй нас. Хор: Амінь.


Якщо Великий Піст, читай Молитву св. Єфрема: Господи і Владико життя мого! Духа лінивства, недбайливости, властолюб’я і пустомовства віджени від мене. (Доземний поклін).

Духа чистоти, покори, терпеливости й любови даруй мені, слузі твоєму. (Доземний поклін).

Так, Господи, Царю! Дай мені бачити гріхи мої і не осуджувати брата мого, бо ти благословенний на віки віків. Амінь. (Доземний поклін).

Боже, милостивий будь мені грішному! Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене! Без числа нагрішив я, Господи, прости мені! (12 малих поклонів).

Святий Боже; Пресвята Тройце; Отче наш. Господи, помилуй (12 р.) – і молитва на Час 6–ий:


Молитва на Час 6-ий

Боже й Господи сил і всього творіння Сотворителю! Ти з милосердя і незрівнянної милости твоєї послав на спасіння роду нашого єдинородного Сина твого, Господа нашого, Ісуса Христа, і дорогоцінним його хрестом розписку гріхів наших розірвав і переміг начало й владу темряви. Тож, Владико чоловіколюбний, прийми від нас грішних ці вдячні і благальні молитви, і визволь нас від усякого згубного й темного гріха, і від усіх видимих і невидимих ворогів, що бажають вчинити нам зло. До страху твого прикуй тіла наші й не допусти сердець наших до слів, або помислів лукавих, але любов’ю твоєю пройми душі наші, щоб, повсякчас на тебе дивлячись і світлом твоїм керуючись, бачили тебе, неприступне й вічне світло, та щоб невпинно хвалу й подяку віддавали тобі: безначальному Отцеві з єдинородним твоїм Сином і всесвятим, і благим, і животворним твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Священик: Слава тобі, Христе Боже, надіє наша, слава тобі!

Хор: Слава і нині: Господи, помилуй (3 р.). Благослови.

Священик: Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, преподобних і богоносних отців наших, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець. Хор: Амінь.

З того дізнаються всі, що ви Мої учні, коли любов матимете між собою
Ів. 13. 35

В ревності не будьте ліниві, духом горіть, Господеві служіть; веселі в надії, в горі терпеливі, в молитві витривалі.

Рм. 12. 11-12

Усе, чого будете просити у молитві, віруйте, що одержите, – і буде вам так.

Мк. 11. 24

Будьте в молитві витривалі й чувайте у ній в подяці.

Кол. 4. 2

Кінець усьому близько. Будьте мудрі й тверезі, здатні до молитов.

І Пт. 4. 7

Не будь недбалий у молитві; не занедбуй давати милостиню.

Сир. 7. 10

Господи, навчи нас молитись

Лк. 11. 1

Нехай моя молитва стане перед тобою, мов кадило; здіймання рук моїх – немов вечірня жертва.

Пс 141. 2

О Господи! – до тебе я взиваю: Поспішись до мене, почуй мій голос, коли до тебе взиваю!

Пс 141. 1

Завжди радійте. Моліться без перерви. За все дякуйте…

Сол. 5. 16-18
Червень 2023
ПнВтСрЧтПтСбНд
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2