ІЕС запрошує майбутніх служителів Церкви до участі у Школі міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»

|
|
ІЕС запрошує майбутніх служителів Церкви до участі у Школі міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»

 

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету у партнерстві з Комісією УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, Київською православною богословською академією, Східноєвропейським інститутом теології запрошує майбутніх служителів Церкви до участі у Школі міжконфесійного діалогу. Школа відбуватиметься у період з 19 по 28 червня 2023 року.

Два роки поспіль вже було проведено подібні Літні школи, присвячені, перш за все, екуменічному діалогу, його історії та богословським основам, його українському контексту, а також побудові взаєморозуміння між українськими конфесіями. Враховуючи обставини російського вторгнення в Україну та акти спровокованого насилля з боку військ РФ супроти мирного 

населення, цьогоріч ми плануємо поряд з висвітленням екуменічної тематики, зробити більший акцент на зціленні ран, завданих війною. І в цьому вкрай необхідному на даний час завданні потрібна консолідована праця українських Церков.

Школа зосередиться на питанні співпраці українських Церков у зціленні ран, завданих війною, на трьох рівнях. 

Першим рівнем буде рівень міжнародного екуменічного діалогу. Оскільки семінаристи/студенти, як очікується, будуть знайомі з ключовими проблемами еклезіології та основними проблемами конфесійних розбіжностей, Школа запропонує розгляд лише кількох моментів богословського діалогу – в області екуменізму та богословського методу. Після поглибленого вступу та підготовчих читань учасникам буде запропоновано взяти участь у групових дискусіях, зосереджуючи особливу увагу на тому, як війна вплинула на міжнародні екуменічні відносини та на їхні конфесії: ідентичність, відносини з іншими християнами, соціальну заангажованість. 

Другий рівень діалогу буде пов’язаний із соціальними проблемами, спричиненими війною та їх подоланням. Тут учасникам буде розказано про різні аспекти соціальної діяльності  в час війни: волонтерський рух, опіка над біженцями, психологічний супровід воїнів, подолання пост-стресового синдрому, військове та медичне капеланство та ін. Таким чином студенти досліджуватимуть значення загально християнського свідчення у вирішенні сучасних соціальних проблем.

Третім рівнем діалогу буде спільне життя під час Школи, включаючи заняття, спільні молитви, бесіди під час споживання їжі та різні візити, що має стати приводом для створення дружніх стосунків, вислуховування один одного та поваги до інших у їх різноманітності. Ми очікуємо, що учасники продовжать спілкування між собою в майбутньому.

Місце проведення школи: корпус Філософсько-богословського факультету Українського католицького університету (вул. Хуторівка, 35а, Львів)

 

Вік учасників школи: старше 18 років.

 

Учасників школи забезпечують проживанням у готелі «Патріарший» (вул. Хуторівка, 35б, Львів) та харчуванням.

Учасники з інших міст отримують компенсацію транспортних витрат (проїзд потягом (купе, плацкарт), автобусом).

 

Навчальне навантаження передбачає написання фінального есе, а також проведення презентації за результатами проходження школи. Учасники школи зобов’язуються провести презентації колегам своїх відповідних навчальних установ у період з вересня по листопад 2023 року та надати організаторам фото чи відео-звіт заходу не пізніше 30 листопада 2023 року.

 

У березні 2024 року відбудеться дистанційна зустріч учасників школи (обговорення досягнень екуменічних ініціатив на місцях, представлення досліджень на екуменічну тематику, представлення спільних ініціатив, тощо).

Після успішного проходження школи учасники отримають сертифікат із зазначенням кредитів (2 кредити ЄКТС).

 

Для участі у школі необхідно:

До 31 травня 2023 зареєструватися та надіслати резюме (Сurriculum vitae), копію посвідки про навчання (студентський квиток) та мотиваційного листа (обсягом не більше двох сторінок друкованого тексту формату А4), в якому обґрунтувати своє зацікавлення тематикою школи, https://forms.gle/CTbVG7aTp84g1uas6.

 

За результатами розгляду електронних заявок та мотиваційних листів комісія з відбору приймає рішення щодо визначення списку учасників школи. Не пізніше 3 червня 2023 року всі кандидати отримають повідомлення щодо результатів відбору.

 

Відібрані учасники отримають детальну інформацію щодо участі у школі не пізніше 10 червня 2023 року.