Ненасильство?

Чи живуть ідеї Магатми Ґанді 150 років після його народження (Пресреліз)

З нагоди 150-ї річниці з Дня народження Магатми Ґанді Інститут екуменічних студій Українського католицького університету (ІЕС УКУ) спільно зі Східно-Європейським Інститутом Розвитку (СЄІР) проводить круглий стіл на тему: «Ненасильство? Ідеї Магатми Ґанді 150 років після його народження».

 Захід відбудеться 15 жовтня 2019 р., 17.00-19.00 год. у Львові за адресою: вул. Хуторівка, 35 а, Філософсько-богословський факультет УКУ (конференц-зал), за участі керівництва ІЕС, УКУ, викладачів, науковців, дослідників, громадських діячів, представників ЗМІ та студентів.

 Роль Магатми Ґанді у веденні ненасильницького спротиву за визволення Індії отримала велике визнання в світі. З 1947 р., щороку цей день є святковим і вихідним в Індії. Через багато років, 15 червня 2007 р., Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо відзначення 2 жовтня – дня народження Магатми Ґанді як Міжнародного дня ненасильства. У резолюції підтверджується «універсальна значимість принципу ненасильства», а також «бажання затвердити культуру світу, терпимості, розуміння та ненасильства». Уперше в світі цей день відзначався 2007 року.

 Цей круглий стіл особливий – у просторі та часі. Час – 2019-й ювілейний рік – 150-та річниця з Дня народження Ґанді. Простір – Україна – країна у серці Європи, яка зазнає жахи насильства та агресії щодня з боку сусіда Росії. Важливіше те, що попри усі негаразди насильства, які випали на долю України, Магатма Ґанді для українців є глибоко шанованим діячем, а принципи ненасильства високо значущими. Найголовніше, що круглий стіл відбуватиметься саме у стінах УКУ, який є провідним навчальним закладом, що сповідує тисячолітні християнські принципи ненасильства, що особливо шанував Ґанді.

 У виступах видатних фахівців Ви почуєте актуальність ненасильства сьогодні, у добу терору, у добу пост-правди та гібридної війни. Директор ІЕС УКУ, д-р Павло Смицнюк говорить: “Всі ми великою мірою сприймаємо ненасильство як ідеал. Але що трапляється, коли ми відчуваємо себе жертвою загрози? На цьому круглому столі ми хочемо протестувати ідеал Ганді в контексті українського сьогодення, в контексті війни, хочемо поміркувати як ненасильство може бути ефективним в ситуації конфлікту».

 З 2007 року СЄІР, як громадська організація, проводить акцію «Око за око робить усіх сліпими» з нагоди Міжнародного дня ненасильства (2 жовтня) – дня народження Магатми Ґанді – в Україні та проводить Тиждень миру та ненасильства з нагоди Дня народження Вацлава Гавела (5 жовтня) та Джона Леннона (9 жовтня).

 

Захід відбуватиметься уперше у Львові завдяки підтримці УКУ. Щиро запрошуємо всіх. Програма у додатку.  

Контакти для реєстрації та акредитації ЗМІ: реєстраційна форма https://forms.gle/ZeLCbeYwPJU76itk7, ел. адреса: ies.ucu@gmail.com, тел.: 067 55 201 61.