Нове кіно про великого патріарха

|
|
|
Нове кіно про великого патріарха

Документальна короткометражна стрічка не стільки про біографію Йосифа Сліпого, як про його мужність і великі діла, через які можна побачити і зрозуміти усю велич Патріарха. Фільм складається з трьох частин.

У стрічці виокремлені також ключові цитати Глави Української Греко-Католицької Церкви, зокрема і прохання із заповіту про змагання за єдність церкви та патріархат: «Отож заповідаю вам усім: моліться, працюйте й боріться за збереження християнської душі кожної людини українського роду й за весь український нарід і просіть Всемогутнього Бога, щоби Він допоміг нам завершити нашу тугу за єдністю й наші змагання за церковне об’єднання в постанні патріярхату Української церкви!»

Фільм триває майже 14 хвилин, але за цей час можна побачити всі 92 роки життя та невтомного пастирського служіння Йосифа Сліпого на волі й у неволі, його неоціненний внесок у розвиток УГКЦ, силу та незламність віри. Загалом життя цього велетня духу яскраво характеризує обраний ним девіз «Per aspera ad astra!» («Крізь терни — до зірок»), який згадано на початку і вкінці стрічки.

Над фільмом працювали: директор Інституту екуменічних студій Галина Бохонко, координатор проекту «Екуменічний соціальний тиждень» Оксана Іленьків, координатор Дистанційної магістерської програми екуменічних наук (українськомовна версія) Тарас Курилець.

У стрічці використані фото з особистої колекції о. Івана Дацька та архівів кімнати-музею Йосифа Сліпого в Українському католицькому університеті.

Музичне оформлення дуже чітко передає кожен період життя Великого Патріарха. Тут почуєте «Movie Score» Джефрі Петерсона та «Tree of Life» Rix, Kevin.

Фільм побачив світ за сприяння економіста, керівника дослідницької групи Ukraine Economic Outlook Михайла Кухаря.

 Стрічку можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=H6PyYvL6Q0E&feature=youtu.be

Фото – кадри із фільму.

Підготувала Анна Грапенюк