свщмчч. Климента, папи Римського, і Петра, єп. Олександрійського

Літургійний календар традиційних Церков візантійського обряду

свщмчч. Климента, папи Римського, і Петра, єп. Олександрійського
24 - klyment&petro

Святий Климент

Святий Климент був четвертим Христовим намісником у Римі. Коли Папа Климент управляв Христовою Церквою, дійшло до великого непорозуміння між християнами в Коринті. Тоді Папа написав відомого у Церкві листа до мешканців цього міста, завдяки якому він відновив між ними християнський мир, зміцнив їхню віру і пригадав їм науку святих апостолів.

За ревну працю і великий вплив на імператорський двір Папу Климента заслали в Корсунь. На засланні він навернув до Христової віри багатьох поган. За це його втопили у водах Чорного моря 99 року.

Святі слов’янські апостоли Кирило і Методій знайшли мощі св. Климента Папи, які були покладені у спорудженій церкві св. Климента в Корсуні, звідки їх забрав до Десятинної церкви у Києві св. Володимир Великий. Мощі св. Папи мученика спочивали більш як тисячу років на нашій землі аж до їхнього перенесення до римської церкви св. Климента Папи. С

вятий Петро Олександрійський

Церковний історик Євсевій називає св. Петра, патріарха олександрійського, славним учителем християнської релігії і великим єпископом, що відзначався великою чеснотою, широкою освітою й, передусім, знанням Святого Письма. Олександрійським патріархом Петро став 300 року, й перебував на патріаршому престолі дванадцять літ, 9 із них від терпів муки під час Діоклетіанових гонінь. Він увесь час молився, щоб Бог подав йому і його вірним потрібну в тих тяжких часах ласку й відвагу, та сердечно заохочував своїх духовних дітей, щоб щодня відрікалися власної волі і таким чином готувалися до смерті за Христа. Своєю чуйністю й дбайливістю він огортав усі церкви в Єгипті, Тебаїді й Лібії, де було чимало таких християн, що відступили від Христової віри. Святий патріарх проголосив чотирнадцять приписів, як треба поводитися з тими, хто прагне поєднатися з Богом й повернутися до Церкви. Цих канонів придержувалася згодом ціла Східна Церква.

Коли переслідування християн загострилося, патріарх Петро перейшов з Олександрії в безпечніше місце. У 311 році вояки несподівано ув’язнили його і без ніякого суду замучили. Св. Петра Олександрійського називали на християнськім Сході “печаттю й закінченням мучеництва”, бо він був останнім мучеником, який загинув в Олександрії з наказу державної влади.

З того дізнаються всі, що ви Мої учні, коли любов матимете між собою
Ів. 13. 35

В ревності не будьте ліниві, духом горіть, Господеві служіть; веселі в надії, в горі терпеливі, в молитві витривалі.

Рм. 12. 11-12

Усе, чого будете просити у молитві, віруйте, що одержите, – і буде вам так.

Мк. 11. 24

Будьте в молитві витривалі й чувайте у ній в подяці.

Кол. 4. 2

Кінець усьому близько. Будьте мудрі й тверезі, здатні до молитов.

І Пт. 4. 7

Не будь недбалий у молитві; не занедбуй давати милостиню.

Сир. 7. 10

Господи, навчи нас молитись

Лк. 11. 1

Нехай моя молитва стане перед тобою, мов кадило; здіймання рук моїх – немов вечірня жертва.

Пс 141. 2

О Господи! – до тебе я взиваю: Поспішись до мене, почуй мій голос, коли до тебе взиваю!

Пс 141. 1

Завжди радійте. Моліться без перерви. За все дякуйте…

Сол. 5. 16-18
Червень 2023
ПнВтСрЧтПтСбНд
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2